Ciśnieniomierz dla seniora – dlaczego jego posiadanie jest tak ważne

Wiek podeszły to dodatkowy czynnik ryzyka wystąpienia nadciśnienia tętniczego prowadzącego wprost do chorób takich jak zaburzenia działania układu nefrologicznego (nerek i tętnic nerkowych), dysfunkcji endokrynologicznych (nadnerczy i tarczycy), niedomagania układu sercowo-naczyniowego oraz – mających podłoże ciśnieniowe – poważnych problemów neurologicznych. Aby uniknąć tych kłopotów w przypadku każdego seniora, a zwłaszcza jeśli chodzi o osoby powyżej siedemdziesiątego roku życia, konieczna jest codzienna profilaktyka nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego. Dlatego właśnie tak ważny jest zakup odpowiedniego, prostego i rzetelnego w obsłudze ciśnieniomierza.

Postaw na prostotę urządzenia, aby nie powodować dodatkowego stresu seniora 

Seniorzy często obawiają się skomplikowanych urządzeń technicznych, warto więc zadbać o to, aby model ciśnieniomierza był jak najprostszy w obsłudze, a jednocześnie dawał pełną możliwość rzetelnego i dokładnego pomiaru ciśnienia. Nie warto więc podążać za nowinkami technicznymi, rozbudowanymi wyświetlaczami z dostępem do aplikacji mobilnych lub innych, tak cenionych przez ludzi młodych, udogodnieniami. W przypadku osoby starszej chodzi o łatwe w obsłudze, solidne i nieawaryjne urządzenie. Im szybciej i prościej przebiegnie bowiem pomiar ciśnienia, tym większa szansa na wykonywanie codziennych, systematycznych pomiarów przez seniora. A przecież o to właśnie chodzi w profilaktyce zdrowego ciśnienia w wieku starszym. 

Im prościej, tym lepiej. Czego unikać wybierając odpowiedni ciśnieniomierz dla seniora

Planując zakup ciśnieniomierza dla seniora zwróćmy uwagę, aby wybrany model urządzenia był jak najmniej skomplikowany. Warto także sprawdzić, czy jest on zabezpieczony na okoliczność upadku i nie ulega awarii, kiedy na przykład wypadnie z rąk seniora. Unikajmy urządzeń z dużą liczną przycisków, wielością wymaganych podczas pomiarów komend, by niezrozumiała lub uciążliwa obsługa ciśnieniomierza nie zniechęciła seniora do codziennych pomiarów ciśnienia. Im łatwiej będzie obsłużyć ciśnieniomierz, tym większa szansa, że nie zniechęci on osoby starszej do codziennej profilaktyki zdrowotnej. Przykładowy ciśnieniomierz automatyczny znaleźć można na https://mamcisnienie.pl/produkt/cisnieniomierz-automatyczny-ld51a/