oprogramowanie

Żyjemy w czasach, gdy nie trudno jest pozyskać nielegalne oprogramowanie. Wiele osób chcąc zaoszczędzić pieniądze, decyduje się właśnie na taki krok. Jednak biorąc pod uwagę jakie są tego ewentualne konsekwencje jedno jest pewne, nie warto podejmować takich działań. Przede wszystkim posiadanie takiego oprogramowania jest nielegalne, czyli niezgodne z prawem. Wiele przepisów mówi o tym, jakie z tego tytułu można ponieść konsekwencje. Inne konsekwencje są wtedy, gdy korzystamy z takiego oprogramowania w celach prywatnych, a inne, gdy korzystamy z niego w firmie. Ta druga sytuacja jest obwarowana dużo większymi karami, choć wszystko to zależy od indywidualnego przypadku. Za posiadanie takiego nielegalnego oprogramowania możemy nie tylko ponieść koszty finansowe i to dość duże, ale nawet trafić do więzienia. Wszystko zależy od skali przestępstwa.

Oczywiście oprogramowanie nie jest tanie i czasem może być nam szkoda na nie pieniędzy. Jednak komfort psychiczny jakie ono gwarantuje, jest niezastąpiony. Takie oprogramowania działają również o wiele lepiej niż te nielegalne. Gdy ściągamy nielegalnego antywirusa bądź też inny program, narażamy się na to, iż ktoś może włamać się i przejąć część naszych danych. To co kupujemy, w co osobiście inwestujemy, zawsze jest najlepsze i przede wszystkim najskuteczniejsze. Poza tym legalne oprogramowania dają nam możliwość korzystania z wszystkich opcji, ze wszystkich funkcji i dodatków. Nielegalne oprogramowania nie mają cyklicznych aktualizacji, co również wpływa na jakość korzystania z niego. Przy legalnych opcjach, mamy również pełne prawo do korzystania ze wsparcia. Gdy nielegalne oprogramowanie zacznie szwankować, zawsze musimy radzić sobie z tym na własną rękę. W przypadku legalnego, zawsze możemy liczyć na profesjonalną pomoc.

Legalne oprogramowanie to zatem przede wszystkim nasz komfort psychiczny, to również gwarancja najwyższej jakości, większe bezpieczeństwo danych na naszych komputerach. Nielegalne oprogramowanie choć za darmo, może nam przysporzyć wielu niepotrzebnych problemów z prawem, z utratą danych itp.

2 KOMENTARZE

  1. Popularne programy dla osób indywidualnych nie są wyjątkowo drogie. Często za licencję płaci się raz lub miesięcznie znacznie niższą kwotę. Programy dla firm są po to, by ułatwiać pracę. Warto korzystać z dobrych rozwiązań, które są legalne i oferują wiele korzyści dla użytkowników.

    Aprosystem

  2. Oprogramowanie to jedno, ale warto też zadbać o dobry jakościowo sprzęt, Powinien być wydajny i przystosowany do wymagań oprogramowania. Które w zależności od wymagań ma różną specyfikacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here