kotylion

Moda na gadżety narodowe rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych – dumni ze swojego pochodzenia Amerykanie od dawna umieszczają swoją flagę gdzie się tylko da. Obecnie moda na patriotyzm coraz bardziej widoczna jest również nad Wisłą – Polacy bardzo chętnie przywdziewają koszulki, bluzy czy czapeczki z wizerunkiem orła, flagi lub husarii. Nie brakuje ofert typu
https://okolicznosciowe.com.pl/. Na czym polega fenomen popularności narodowych gadżetów?

Gadżety narodowe i odzież patriotyczna – polski i światowy fenomen

Gadżety narodowe i odzież patriotyczna od początku wzbudzały silne emocje. Dla ich zwolenników są one doskonałym sposobem na to, by podkreślić swoją tożsamość narodową i szacunek do historii – przeciwnicy argumentują, że symbole narodowe powinny występować wyłącznie w odpowiednim, wzniosłym kontekście. Z tego powodu prawodawcy w wielu krajach starają się określać w przepisach sposób obchodzenia się z flagą. W USA służy temu tzw. „Flag Code” – bardzo wiele osób jednak nie ma tego świadomości, dlatego trudno jest powstrzymać patriotyczny szał, zwłaszcza podczas Independence Day. Podobne zjawiska obserwujemy na całym świecie:  w Rosji ogromną popularnością cieszyła się wzorowana na mundurach wojskowych kolekcja The Army of Russia, a na francuskich czy brytyjskich wybiegach coraz częściej goszczą barwy narodowe. Obecnie i w Polsce mamy do czynienia z prawdziwym renesansem patriotyzmu!

Szeroka oferta gadżetów narodowych w polskich sklepach

Wybór gadżetów narodowych dostępnych w Polskich sklepach naprawdę robi wrażenie: możemy zdecydować się na damskie i męskie koszulki patriotyczne, czapki, bluzy, breloczki, szaliki czy przypinki. Oprócz strojów z motywem polskiej flagi czy godła, olbrzymią popularnością cieszą się motywy historyczne – na przykład związane z husarią, polskimi walkami o niepodległość lub husarią. Do tego dochodzi oczywiście ogromna kolekcja strojów i gadżetów dla kibiców.

Ubrania i gadżety patriotyczne bez wątpienia dla wielu osób są istotnym elementem manifestacji tożsamości. Mogą służyć promowaniu patriotyzmu i szacunku do korzeni. Kupując je warto wybierać produkty dobrej jakości, tworzone ze świadomością polskiej historii.

Kolejny artykuł: http://www.miastoustka.pl/kotylion-jako-symbol/

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawy artykuł na temat symboli narodowych. Jak się okazuje nie tulko flaga w kolorach biało czerwonych jest takim symbolem ale również kotyliony, kokardy. Cześć z nich można również wykonać samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here