inhalacje

Przynajmniej raz do roku każdemu zdarzy się zachorować. Zazwyczaj jest to zwykłe przeziębienie. Czasem zdarzy się coś poważniejszego. Problem najbardziej dotyczy dzieci. Tych małych, które mają kilka miesięcy. I przede wszystkim tych starszych, które chodzą do przedszkoli, tudzież szkół. Gdzie są narażone na styczność z ogromną ilością bakterii, zarazków. 

Kiedy potrzebny jest inhalator? 

Inhalacje do dawna stosowane są przy leczeniu przeziębień, chorób dolnych dróg oddechowych oraz górnych, to jest gardła i jamy nosowej. Zabieg ten stosuje się też przy zapaleniu zatok, a także oskrzeli. Przydatny również przy alergiach i astmie. Do najstarszych rodzai inhalacji należy sauna parowa. Dodatkiem do niej były lecznicze zioła. Uzupełnienie informacji znaleźć można na inhalujemy.pl.

Prawidłowo wykonana inhalacja rozrzedza zalegającą w oskrzelach wydzielinę, przez co odkrztuszanie jest łatwiejsze i mniej boli. Największą zaletą jest brak obciążenia przewodu pokarmowego, jak i żołądka. W przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego. Jest ogólnodostępna, prosta w wykonaniu i co najważniejsze — tania.

Dobry inhalator dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze kwestie przy zakupie inhalatora:

  • Wygląd. Powinien być kolorowy, w końcu ma służyć dla najmłodszych. Łatwiej go będzie im polubić, jeśli będzie przypominał zabawkę .
  • Wielkość cząsteczek, które wytwarza. Lepsze wchłanianie jest, im mniejsze cząsteczki są wytwarzane.
  • Głośność. Biorąc pod uwagę niemowlęta, trzeba pamiętać, że musi pracować cicho. Aby nie wystraszył dziecka oraz nie wywołał płaczu.
  • Praca ciągła. Należy zwrócić uwagę, jakiej przerwy wymaga sprzęt pomiędzy zabiegami. Czy jest długa. Może to być problemem przy większej ilości chorych w domu, którzy inhalacji potrzebują, a muszą czekać.
  • Czas inhalacji. Warto wybrać inhalator z zaworem regulującym tempo zabiegu. Korzystny jest krótki czas, ale dla dzieci zaleca się wolniejszą inhalację.

Tak naprawdę, to od rodzica zależy, jaki inhalator będzie dobry dla dziecka. To tata albo mama zajmują się wyborem, czytają opinie. Najważniejsze jest, by spełniał swoją rolę. Dobry sprzęt jest wart każdej ceny.