nauszniki konia

Każdy, kto pragnie zostać właścicielem konia, powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo wymagające są te zwierzęta. W związku z tym bardzo ważny jest zakup odpowiednich akcesoriów, które sprawią, że zarówno opieka, jak i jazda na koniu staną się łatwiejsze. Co powinien nabyć właściciel konia? 

Nauszniki dla konia — nie tylko ozdoba!

Nauszniki dla konia z pewnością prezentują się świetnie! Szczególnie podczas wyścigów i różnego rodzaju pokazów stają się gustowną ozdobą. Jednak warto wiedzieć, że należą one do akcesoriów, mających ważną rolę do spełnienia. To one chronią wyczulony słuch konia przed zbyt dużą ilością dźwięków z zewnątrz. Hałas mógłby rozkojarzyć, a nawet spłoszyć zwierzę. Należy jednak zaznaczyć, że konstrukcja nauszników nie zagłusza konia, a pozwala mu słyszeć najistotniejsze dźwięki z otoczenia.

Nauszniki przeznaczone są dla zwierząt płochliwych, które łatwo się dezorientują. Warto nakładać je zwierzakowi w sytuacjach stresowych. Zbyt duży hałas czy nowe, nieznane miejsca stwarzają dobrą okazję do przetestowania tego sprzętu. Tego typu nauszniki dostępne są tutaj: https://firsthorseonthemoon.com/nauszniki/

Kantar — ważny element podczas opieki nad koniem

Kantar to uproszczony rodzaj uzdy. Zakłada się go na pysk konia, aby zyskać kontrolę nad zwierzakiem podczas spacerów. Możemy spotkać kantary wykonane z różnych materiałów, a najczęściej wykorzystuje się nylon, rzemień lub skórę. Czasami podszywa się materiały futerkiem, aby nie uszkodzić ciała zwierzaka oraz nie narazić go na odparzenia.

Podczas zakupu takiej rzeczy jak kantar należy pamiętać, że musi być on dopasowany do konia. Jego rozmiar nie jest uniwersalny i konieczne przed zakupem jest przymierzenie tego typu akcesoriów.

Czapraki dla konia — wygoda i bezpieczeństwo

Czaprak gwarantuje komfort konia podczas jazdy. Jest to materiał, który izoluje siodło od ciała zwierzęcia, dzięki czemu chroni je przed odparzeniami czy urazami. Ponadto materiał wchłania pot, co daje gwarancje, że siodło nie zsunie się podczas jazdy. 

Czapraki wykonane są z materiałów bezpiecznych dla konia, ale przede wszystkim wytrzymałych. Warstwa, która ma styczność ze skórą konia, jest delikatna i przyjemna dla ciała. Z kolei powierzchnia czapraka powinna pełnić funkcję reprezentacyjną. Ma za zadanie cieszyć oko, dlatego ważne jest jego ciekawe i estetyczne wykończenie.

Kosmetyki do pielęgnacji konia

Każdy właściciel konia powinien zadbać o jego prawidłową pielęgnację. Ma ona bezpośredni wpływ na zdrowie oraz wydajność zwierzaka, Ważne jest, aby do mycia konia używać wysokiej jakości kosmetyków, które nie spowodują reakcji alergicznych. W które preparaty warto się zaopatrzyć? Oto lista kilku przydatnych rzeczy:

  • olej do kopyt — nadaje blasku kopytom oraz zabezpiecza je przed uszkodzeniami.
  • peeling do kopyt — pozwala na dokładną higienę kopyt, a dodatkowo wspomaga regenerację.
  • odżywka do grzywy i ogona — nadaje blasku włosom, a dodatkowo odżywia je, wzmacnia i przyspiesza wzrost.