maszyna do cięcia styropianu

Cięcie styropianu może przysparzać nam wielu trudności szczególnie, wtedy gdy brak odpowiedniego urządzenia czy sprzętu. Zazwyczaj to duża strata materialna czy latające kulki styropianu na terenie całej budowy. Dlatego można temu zaradzić, decydując się na zakup maszyny, która będzie w odpowiedni sposób cięła styropian.

Solidne pręty stalowe

Zakup jednej z takich maszyn rozwiązuje typowe problemy, które występują podczas obróbki ze styropianem. Firmy, które specjalizują się w tej dziedzinie wykonują przecinarki styropianów dopasowane do potrzeb klienta. Mogą bez problemu ciąć styropian i styrodur do 130 cm długości i 50 cm grubości są to w tym przypadku rozwiązania standardowe.

Maszyny te są niewielkich wymiarów, są łatwe w montażu i mobilne co pozwala nam wykorzystanie urządzeń na placach budowy, jak i równie na magazynach. Większość maszyn posiada certyfikaty i są oznaczone znakiem CE i mogą być bezpiecznie wykorzystywane w Polsce, jak i poza granicą.

Przykładem takiego urządzenia jest maszyna do cięcia styropianu MDS 22B działa ona w pozycji pionowej. Dzięki temu urządzenie jest przystosowane do wykonywania cięć o grubości 22 cm i grubości 107 cm. Ponadto urządzenie eliminuje jakiekolwiek pozostałości przy przecinaniu styropianu. Blat roboczy został wykonany ze sklejki, która jest wodoodporna i trzykrotnie pokryta emalią. Elementy zostały wykonane ze stali kwasoodpornej i aluminium co czyni ją odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne. W większości maszyn zostaje zamontowany transformator, który znajduję się pod balet. Posiada bezpiecznik termiczny, co chroni go przed przegrzaniem się.

Kolejnym przykładem są noże do styropianu. Noże idealnie nadaję się do prac przemysłowych, a także w budownictwie. Doceniane są przez firmy przemysłowe. Urządzenia zawierają zestaw akcesoriów (do cięcia, modelowania, żłobienia i trymowania). Dzięki swoim akcesoriom pozwala nam na przycinanie izolacji paczek. Przycinarki o wysokiej temperaturze roboczej od 200 stopni do 550 stopni idealnie radzą sobie z innymi tworzywami np. z polistyrenem, polipropylenem czy polietylenem. W odróżnieniu od podstawowych noży po zakończeniu wszystkich prac z tnącym termicznie sprzętem nie trzeba sprzątać wiórek ze styropianu.

1 KOMENTARZ

  1. Jak zawsze przed zakupem urządzenia warto zapoznać się z danymi i opiniami innych użytkowników. Maszyny jak w tym wypadku do cięcia styropianu czy jak w naszym agregatu prądotwórczego ważne jest to by maszyna spełniła nasze oczekiwania i wymagania. Taka decyzja powinna być przemyślana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here