termometr bezdotykowy

Termometr to jedno z akcesoriów, które powinien zakupić każdy rodzic. Szeroka gama dostępnych urządzeń sprawia, że często mamy problem z tym, czy powinniśmy kierować się rankingami, czy też własną intuicją. Jak należy wybrać bezdotykowy termometr dla dziecka, który pozwoli nam określić prawdziwą temperaturę ciała dziecka?

Bombilla do Yerba Mate

un-mate.pl

Charakterystyka termometrów bezdotykowych

To jeden z najczęściej wybieranych termometrów przez rodziców, gdyż cechuje go prostota użytkowania oraz dokładność pomiaru. To rozwiązanie komfortowe bez wątpienia nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Doskonale ułatwia kontrolę temperatury ciała dziecka. Dosłownie w kilkanaście sekund potrzebne jest do tego, aby uzyskać interesujący nas wynik. Termometry bezdotykowe są lekkie, poręczne i higieniczne w zastosowaniu. 

Cechy termometru bezdotykowego

Do tech tego typu termometru zaliczyć można:

  • Możliwość uzyskania temperatury ciała w zaledwie kilkanaście sekund,
  • higieniczność,
  • precyzję pomiaru,
  • możliwość zmierzenia temperatury nie tylko ciała, ale również wody i otoczenia,
  • pamięć ostatnich pomiarów,
  • wygodny wyświetlacz.

Czym kierować się podczas zakupu termometru bezdotykowego?

Po wycofaniu termometrów rtęciowych ich miejsce zajęły godne i niezwykle higieniczne termometry bezdotykowe. Wielu rodziców podczas zakupu zastanawia się, czy warto kierować się rankingami, czy też własną intuicją. Tak naprawdę warto brać pod uwagę wszystkie opcje. Rodzice, którzy stosowali dane urządzenie, z pewnością rzetelnie zrecenzowali dany produkt. Intuicja w wielu przypadkach również okazuje się dobrym doradcą.  Na tej podstawie możemy określić, czy warto zwracać na niego uwagę. Podczas wyboru termometru należy brać pod uwagę nie tylko jakość wykonania i cenę, ale również dodatkowymi funkcjami, takimi jak pamięć poprzednich pomiarów, odległość, z jakiej należy dokonać pomiaru oraz to, czy dany termometr stosowany ma być na czoło, do ucha, czy też do odbytu dziecka. Najpopularniejsze są termometry czołowe, gdyż pozwalają również na pomiar temperatury otoczenia. Najdokładniejsze z kolei są termometry do ucha. 

Więcej informacji na temat termometrów bezdotykowych znajdziesz tutaj: https://pewnypomiar.pl/2018/02/18/jaki-termometr-bezdotykowy-wybrac/