Listwy styropianowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Jednak nie każdy klient jest przekonany do sztukaterii styropianowej. Dlatego w tym artykule przedstawiamy najważniejsze wady i zalety tego rozwiązania. W efekcie dodatkowa wiedza pomoże podjąć właściwą decyzję.

Jakie są najważniejsze zalety listew ze styropianu?

Sztukateria ze styropianu ma bardzo wiele zalet. Listwy styropianowe dostępne są w niskiej cenie. Istotne jest również to, że im listwa jest grubsza, tym sztukateria droższa. Wśród kolejnych zalet wymienia się wysoką wytrzymałość i trwałość. Co więcej, jest ona też odporna na wilgoć. Świetnie nadaje się do salonu i kuchni. Może być także dobrym materiałem do łazienki. Listwy styropianowe bardzo często pokrywa się mieszanką kruszywa kwarcowego, co jeszcze dodatkowo zwiększa wytrzymałość tych materiałów. Stosuje się również żywicę akrylową. Ze względu na to, że jest to materiał plastyczny, producenci zapewniają ogromny wybór wzorów i modeli rozet listew czy kopuł. Sztukateria jest lekka, dlatego nie sprawia najmniejszych kłopotów w transporcie. Dlatego jest najczęściej wybieranym materiałem do dekoracji ścian i sufitów.

Jakie są najważniejsze wady sztukaterii styropianowej?

Należy też powiedzieć parę słów o wadach sztukaterii styropianowej. W przypadku listew ze styropianu dokładność i jakość zależą od producenta. Dlatego można trafić na materiały wyróżniające się marną jakością. Trzeba też wspomnieć o tym, że na rynku z pewnością znajdzie się materiały, które mają większą wytrzymałość i trwałość niż styropian. Przykładem jest sztukateria poliuretanowa. Cechuje się ona lepszym wykończeniem, ale za to też wyższą ceną.

Listwy styropianowe to bardzo dobry sposób na szybką odmianę wnętrza. Jest to bardzo dobry wybór dla osób, które szukają także taniej metody na zmianę. Warto zainwestować w produkty wysokiej jakości od dobrych producentów. W ten sposób zyskuje się gwarancję udanej inwestycji. Co więcej, dzięki temu zyska się produkt trwały i wytrzymały. Styropianowe elementy sztukaterii dodadzą do mieszkania odrobinę dekoracji. Dobrze dobrane będą się z pewnością świetnie prezentować w każdym wnętrzu. Listwy ze styropianu są także proste do założenia i utrzymania w czystości. To jest ich niewątpliwy atut. Listwy styropianowe można także pomalować na dowolny kolor, dzięki temu bez problemu można je dopasować do każdego wnętrza niezależnie od charakteru pomieszczenia. Jest to cudowna ozdoba do każdego wnętrza. Zatem warto w nią zainwestować mimo kilku wad, które występują w ich przypadku.