oprogramowanie w firmie

Kupno oprogramowania to dość duży wydatek. Dlatego też mnóstwo osób pragnąc choć trochę zaoszczędzić, decyduje się na jego najtańszą wersję. Może się to wydawać oczywiście kuszącą opcją. Mamy bowiem wówczas oprogramowanie, jest ono legalne i możemy spokojnie na nim działać. Jednak to, co tanie, niestety nie zawsze jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

Tanie programy, niestety często nie mają wielu niezbędnych funkcji. Czasem są one dostępne, ale w bardziej rozbudowanych i być może dla nas nieco skomplikowanych wersjach. Takie oprogramowania choć tanie, w użyciu są naprawdę bardzo frustrujące. Może okazać się, że choć zaoszczędziliśmy pieniądze, straciliśmy tym samym mnóstwo nerwów. Jeśli do tej pory mieliśmy przyjemność pracować na bardzo dobrych programach, korzystanie z tańszej i na pewno odmiennej tym samym wersji, może być dla nas uciążliwe.

W tańszych programach często możemy się zetknąć również, z tym że mają one bardzo ograniczone wsparcie techniczne. Możemy spotkać się nawet z jego całkowitym brakiem, co mocno ogranicza nasze pole manewru. Innym problemem jest także kupowanie tanich oprogramowań, ale z dość niewiadomego źródła. Mogą być one reklamowane jako tanie i legalne, a tak naprawdę ich licencja może być ograniczona lub nawet może jej nie być. Wówczas możemy uwikłać się nawet w kłopoty z prawem.

Dlatego też zazwyczaj bardziej opłaca nam się mimo wszystko kupno programów, które są nieco droższe. Mają natomiast więcej przydatnych funkcji, są bardziej intuicyjne, większość osób je ma, więc można pomiędzy sobą przesyłać wiele potrzebnych rzeczy. Poza tym tanie programy zazwyczaj nie są tak bardzo rozwijane, jak ich droższe odpowiedniki. Natomiast my z pewnością chcemy działać i pracować na czymś, co naprawdę jest najwyższej jakości i daje nam szerokie spektrum możliwości. Dlatego też zdecydowanie nie zawsze tańsze, daje nam prawdziwą oszczędność.

3 KOMENTARZE

  1. Rozgraniczenie na tanie/drogie oprogramowanie jest niepoprawne. Niezbędne programy po prostu kosztują. Szukanie tańszej alternatywy tworzy zazwyczaj problemy w przyszłości. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony – cenova.pl.

  2. Również się nie zgadzamy z tym, by oprogramowanie klasyfikować pod względem ceny. Najważniejsza jest jego funkcjonalność. Obecnie mamy możliwość kupienia oprogramowania gotowego, a nawet stworzonego od podstaw na nasze potrzeby. I jeśli jest ono konieczne, to cena również musi być brana pod uwagę.

  3. Oprogramowanie ma być z jakimś przeznaczeniem. Więc ma być ułatwieniem naszej pracy. Warto czasami zapłacić za program więcej, ale skorzystać z funkcji, jakie nam daje. Np. programy dla tłumaczy czy grafików dają spore możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here